Katlamalı Perde

Katlamalı Perde Nedir?

Desenli veya düz renkli kumaşlardan aşağı ve yukarı hareket ettirilen bir mekanizmaya sahip olan perde çeşitlerine katlamalı perde denir. Katlamalı perde üretimimizde tül, panzot, keten, viskon, tafta, ipek ve daha birçok kumaş çeşidi kullanmaktayız. Katlamalı perdelerin etek kısmı dilim dilim tasarladığımız gibi taşlar ve boncuklarla de süslemekteyiz. Mekanizma ile çalışan perde çeşididir. Loca Dizayn sizler için farklı renk ve modellerde perde seçenekleri sunmaktadır.

Mekanizmanın yanlarında iki tane demir çubuk vardır. Perdenin kat kat yukarı doğru toplanmasını, aşağı indirildiğinde düz durmasını bu çubuklar sağlar. Kruvaze perdelerde olduğu gibi halka sistemle işlemektedir. Zincir sarım sistemi kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Uzun montaj aparatları sayesinde katlamalı perdeler tavana monte edilir. Kullanıldığı alanlara modern bir hava katan perdelerin çeşitli renkleri mevcuttur.

Katlamalı Perdeler Nerelerde Kullanılır?

Renk ve çeşit zenginliğine sahip olan katlamalı perde modellerimiz evlerin her alanında kullanılabilir. Fransız balkon olarak adlandırılan tavandan yere kadar olan camlarda pek uygun değildir. Klasik camların her birinde rahatlıkla kullanılabilir. Kumaş katlarının arasına yerleştirdiğimiz çubuklar toparlandığı zaman perdenin kat kat görünmesini sağlayarak ortamın havasını güzelleştirir. Yaşadığınız alanda şık tasarımlar görmek isterseniz Loca Dizayn perde modellerini inceleyerek kendi zevkinize ve eşyalarınıza uygun olan perdeleri seçebilirsiniz.

 Evlerinin şık ve modern görünmesini isteyen müşterilerimize katlamalı perdelerimizi tavsiye etmekteyiz. Katlamalı perdelerimiz genellikle şu unsurlardan oluşur;

  • Koteksli üst ray
  • Perdenin enine uygun olarak tasarladığımız kurdeleli veya ipli makara
  • Ara çubuklar
  • Etek laması
  • Zincirli kontrol sistemi

Ev içinde boyalarda, mobilyalarda değişiklik yapıldığında perdelerin de değişmesi gerekir. Katlamalı perde çeşitlerimizde mekanizma sabit kalıp üzerindeki tül veya kumaş değiştirilebilir. Loca Dizayn olarak sizlerin memnun kalacağınız perde tasarımlarımızı hazırlamakta ve beğeninize sunmaktayız.

Katlamalı Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanlar evlerinde mutludur. Evlerini istediği gibi dekore edenler daha mutludur. Katlamalı perde çeşitlerimiz kaliteli ve ekonomiktir. Evlerini dekore eden kişilere kolaylık sunmaktayız. Katlamalı perde seçimlerinde kumaşın renk ve deseninin ortamla uyum sağlaması çok önemlidir. Mobilya ve duvarların rengi perdenin renginin seçiminde önemli bir husustur.

Mobilyalar çok desenli ise mümkünse katlamalı perde desensiz seçilmelidir. Mekan küçükse yine perdeler desensiz olmalıdır. Büyük mekanlar ve desensiz mobilyaların bulunduğu ortamda desenli perdeler kullanılabilir. Mekanizmanın sağlam ve kaliteli materyallerden yapılmış olması ise dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biridir. Loca Dizayn ürünleri kaliteli işçiliği ile uzun süre kullanabileceğiniz perde modelleri olarak sizleri beklemektedir.