Rustik Perde

Evlerde Rustik Perde Estetiği

Evlerde kullanılan perde çeşitleri mekana sıcaklık ve estetik katar. Rustik perde çeşitlerimiz evlerde sıklıkla tercih edilen perde çeşidimizdir. Açık kahverengi veya koyu kahverengi gibi farklı renklerdeki ahşap, sarı veya krom rengindeki pirinçten yapılan boru şeklindeki asma çubuğuna takılan perde çeşitlerine rustik perde denilir. Rustik üzerinde halka veya buna benzer perdenin geçirilmesine yarayan aparatlar bulunur. Rustik perde çeşitlerimiz kornişe değil halkaların bulunduğu çubuğa takılır.

Loca Dizayn perde modelleri arasında Rustik perdelerimizin en çok tercih edileni ahşap veya pirinçten üretilenlerdir. Farklı tasarımlara sahip olan perdelerimizin paslanmaz çelikten üretilen çubuk çeşitleri de bulunmaktadır. Ucu dekoratif şekilde kıvrılmış veya kristal topuzlu modellerimiz de vardır. Loca Dizayn olarak perdeleri müşterilerimizin isteğine göre ya halka gibi aparatlara geçiririz veya direk çubuk üzerine takarız.

Rustik Perde Seçimine Dikkat

Hanımlar arasında halkalı perde olarak bilinen Rustik perde evlerde köy evi havası oluşturmak için kullanılır. Bütün perdelerde olduğu gibi rüstik perde seçiminde de evin döşemesi ve mobilyaları dikkate alınmalıdır. Buna göre;

  • Zemini parke, ahşap mobilyaların yoğun olarak kullanıldığı mekanlarda ahşap çubuklu rustik perde kullanılmalıdır. Çubuğu rengi mobilyanın ve parkenin rengine uyumlu olmalıdır.
  • Klasik tarzı döşenmiş odalarda pirinç çubuk kullanılmalıdır.
  • Seçilecek kumaşın rengi ve türü çubukla uyumlu olmalıdır. Aslında her tür kumaş kullanılır. Fakat rustikle uyum yakalanırsa çok daha estetik olur.
  • Vual, keten gibi natürel kumaşlar ahşap rüstiklerle çok güzel bir uyum yakalar.
  • Ağır ve saten tarzındaki kumaşlar ise pirinç çubuklar şık bir uyum sağlar.

Rustik Perde Doğallığı

Ev dekorasyonu kişilerin zevkine ve tercihine göre farklılık gösterir. Diğer evlerden farklı ve havalı ev dekore etmek isteyenler için rustik perde modellerimiz çok güzel bir alternatiftir. Kornişe takılmayan ve çubuk üzerindeki halkalara takılan perde modellerimiz mekana sıcaklık katmaktadır. Eski Osmanlı evlerindeki sıcaklığı sunan ahşap rustik perde çubuklarımız kiraz, çam, meşe, ceviz ağaçlarından yapılmaktadır. Ahşabın açık tonlarından kırmızıya çalan tonlarına kadar her çeşidi mevcuttur. Ahşabın renginin mobilya ve parke ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca ahşap gibi görünüp ahşap olmayan rustik çubukları kesinlikle kullanılmamalıdır. Loca Dizayn olarak tasarlamış olduğumuz perdeler doğal görünen rustik çubukları ile ortamları daha doğal hale getirmekteyiz. Loca Dizayn olarak amacımız kolay takılıp çıkarılabilen rustik perdeleri hanımların gözdesi yapmaktadır.

Rustik perde modellerinin seçiminde topuz ve diğer aksesuarların seçimi de önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira topuz ve diğer aksesuarlarla uyumlu bir perdenin seçilmiş olması; şık görünüme sahip bir yaşam alanının da ortaya çıkmasını mümkün kılacaktır. Loca Dizayn olarak oldukça geniş yelpazeden oluşan perde modelleriyle aradığınız her konsepte uygun olan modelleri bizde bulabilirsiniz.

Modern iç dekorasyonunun en önemli öğesi olan Rustik Perdeler her mekan da cafe, ofis ve restoranlarda, yazlık evlerde, dağ evinde, kır evlerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra banyo, mutfakta, salon ve yatak odasında da tercih edilmektedir.

Neden Loca Dizayn ?

Bizi tercih etmeniz için birçok sebebimiz var ...

%100 Müşteri Memnuniyeti

Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli verdiğimiz hizmetlerimizde %100 memnuniyet odaklı olmak yegane amacımız. Yaşam alanınızda değişiklik yapmak veya iş ortamınızda tam bir çalışma ortamı hazırlamak istiyorsanız işte Loca Dizayn ürünleri sizleri bekliyor.

20 Yıllık Tecrübe

İnsanın bulunduğu her yerde sıcaklığın yakalanması ve yaşam alanlarınızın modern görünüme bürünmesi adına Loca Dizayn olarak 20 yılı yakındır tasarımlarımızla sizlerin hizmetindeyiz.

Yüzlerce Seçenek

Loca Dizayn olarak otel, ofis, konut gibi farklı yaşam alanlarına uygun perdeler tasarlamaktayız. Bu alanlarda kullanıma uygun perdeler hazırlayarak sizlerin beğenisine sunmaktayız. Bunun yanında pek çok perde modelini de seçeneklerimiz arasında bulup sat

Dünya Standartlarında Kalite

Loca Dizayn olarak aksesuar, perdelik ve döşemelik kumaş, dar dokuma alanlarında dünya çapında kaliteli ürünler ortaya koymaktayız.