Fon Perde

Evleriniz Fon Perde ile Güzelleşsin

Drape fon perde olarak da bilinen fon perde, perde takımını tamamlayan bir perde çeşididir. İstenilen model perdenin üzerine uygulanabilir. Evlerin havasını değiştirerek güzelleştiren fon perdeler duvara denk gelen kısımlarda uygulanır. Estetik ve hoş bir hava oluşturmak için kullanılan fon perdeler genellikle tam ortada kum saati şeklinde bağlanmaktadır. Büyük ve geniş mekanlarda kullanıldığında zengin bir duruş sergiler. Loca Dizayn olarak sizlere bu perde modellerini sunmak üzere yoğun bir çalışma yapmaktayız.

L şeklindeki pencerelerin her iki tarafına uygulanır. Fon perde üretimimizde genellikle saten kumaş kullanmaktayız. Saten daha estetik ve dökümlü bir görüntü verir. Aslında kumaş seçimi tamamen müşterimize kalmıştır. İstediği kumaştan fon perde yapabiliriz. Önemli olan mekanla uyumlu olması ve estetik durmasıdır. Kumaş seçiminde tecrübelerimizden kaynaklı uyarılarda bulunmaktayız.

Dekorasyonda Popüler Fon Perdeler

Son zamanlarda evlerin dekorasyonunda fon perde kullanmak oldukça popüler. Saten, viskon, keten, ipek ve tül gibi kumaşlardan fon perde üretmekteyiz. Tülden fon perde yapıldığında etek kısımlarının birbirine bakacak şekilde kullanılması daha güzel olur.  Perde çeşitlerimiz her geçen gün değişmektedir. Modernleşen perde sektöründe fon perdeye olan talep oldukça yoğun.

Evlerinin estetik bir görüntüye sahip olmasını isteyenler tarafından tercih edilen fon perdelerin uzun süre kullanılabilmektedir. Bu perdeler yaşam alanlarınıza hem renk katacak hem de modern bir görünüme kavuşmasına yardım edecektir. Loca Dizayn olarak bizler modern yaşamı ev ve ofislerinize tasarladığımız modellerle taşımaktayız.

Fon Perdede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekoratif amaçlı kullanılan fon perde çeşitlerimizi nitelikleri gereği kalın kumaşlardan üretmekteyiz. Kalın kumaşlar olması perdenin daha estetik ve zengin durmasını sağlar. Diğer perdelerin üzerine kullanılır. Dökümlü kesimleri olan perdelerimiz duvar ile pencere arasındaki boşluğu tamamen kapatır. Estetik bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.  Loca Dizayn olarak sizlere fon perde seçilirken şunlara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz:

  • Büyük ve geniş salonlara koyu renkli fon perde tercih edilmelidir. Küçük ve dar odalar için açık tonlu kumaşlar seçilmelidir.
  • Mobilyaları desenli olan müşterilerimize desenli fon perde asla tavsiye etmiyoruz. Mobilya ve perde desenli olunca mekan boğulur. Desenli mobilyaların olduğu mekanlarda düz ve uyumlu renkleri tavsiye etmekteyiz.
  • Duvarın renginden perdenin rengi farklı olmalıdır. Duvarın zıddı fakat uyumlu bir renk tercih edilmelidir.
  • Mekanda metal aksesuar gibi detaylar yoğun kullanılmışsa mutlaka fon perde üzerinde de metal detay az da olsa olmalıdır.