Sahne Perdesi

Sahne Perdesi Nasıl Yapılır?

Sahne perdesi genellikle 2 ile 18 metre arasında hazırlanmaktadır. Ancak sahneye göre değişiklik de gösterebilmektedir. Genellikle sahne perdesi kırmızı ve kadife bir kumaş tercih edilmektedir. Ancak birçok renk ve kumaş seçeneği mevcuttur. Birbirinden farklı renk ve kumaş çeşitleri ile farklı kombinasyonlar da yapılabilmektedir. İstenen ebat, boy, renk ve desenlere göre sahne perdelerinizi hizmetinize sunuyoruz. Genellikle okulların konferans salonlarında, tiyatro, bale gibi sahne alınacak salonlarda kullanılmaktadır. Büyüklüğe, kumaşın türüne ve modeline göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Uzaktan kumandalı sahne perdesi sistemleri tabi ki de manuel sahne perdesi sistemlerine göre daha masraflı olmaktadır. Çünkü uzaktan kumandalı sistemlerde ayrıca işlevin gerçekleşebilmesi için motor bulunmaktadır. Uzaktan kumandalı sistemlere motorlu sistemler de denebilmektedir. Loca Dizayn olarak pek çok renk, model ve çeşitlilikte sahne perdesi modellerimiz bulunmaktadır.

Sahne Perdesi Nasıl Olmalıdır?

Gerek sahne arkası provaları gerekse de sahne arkası düzenlemeleri dolayısı ile perdenin ses ve görüntü iletmesi istenmez. Bu nedenle görüntü, gölge, hareket ya da ses iletmeyecek kumaşlardan sahne perdesi yapılması gerekilmektedir. Böylelikle seyirciler arkada oluşan sesleri duymayacak ve hareketleri de görmeyeceklerdir. Sahne perdesi sahnenin tamamını kaplayacak kadar büyük olmalıdır. Sahne perdesi seçiminde ağır bir kumaş tercih edilmelidir. Çünkü hafif kumaşlar bir rüzgar esintisi ile hareket edebilir, açılabilir ya da ortamın ambiyansını bozabilmektedir. Bu nedenle daha ağır, tok ve de sert kumaşlar tercih edilmelidir. Genellikle kırmızı olarak görsek de sahne perdesini böyle bir kısıtlama yoktur. Ancak ilgi çekmesi açısından can alıcı renkler kullanılmalıdır. Perde kontrolü de sahne öncesi mutlaka yapılmalı ki oyun öncesi ya da oyun esnasında bir sorun yaşanmamalıdır. Loca Dizayn sahne perdeleri bütün özellikleri ile en çok tercih edilen sahne perdelerini üretmektedir.

Sahne Perdesi Sistemleri Nasıl Olmaktadır?

Sahne perdesi sistemleri motorlu ve manuel olarak ikiye ayrılmaktadır. Manuel sistemler eski usul elle açılıp kapatılan sistemlerdir. Motorlu sistemler ise uzaktan kumanda yöntemi ile açılıp kapanan ya da yukarı aşağı olarak çekilebilen sistemlerdir. Kocaman sahne perdesini elle kontrolünün zor olduğu için motorlu yani uzaktan kumandalı sistemler daha çok kullanılmaktadır. Ancak sahne perdesi için motorlu sistemler kullanılmaya karar verilirse bakımı düzenli bir şekilde yapılmalıdır ki oyun esnasında sıkıntı yaşanmasın. Loca Dizayn olarak bizler seçeceğiniz herhangi bir sistemi sizler için hazırlayarak kullanıma hazır hale getiriyoruz.
 

Neden Loca Dizayn ?

Bizi tercih etmeniz için birçok sebebimiz var ...

%100 Müşteri Memnuniyeti

Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli verdiğimiz hizmetlerimizde %100 memnuniyet odaklı olmak yegane amacımız. Yaşam alanınızda değişiklik yapmak veya iş ortamınızda tam bir çalışma ortamı hazırlamak istiyorsanız işte Loca Dizayn ürünleri sizleri bekliyor.

20 Yıllık Tecrübe

İnsanın bulunduğu her yerde sıcaklığın yakalanması ve yaşam alanlarınızın modern görünüme bürünmesi adına Loca Dizayn olarak 20 yılı yakındır tasarımlarımızla sizlerin hizmetindeyiz.

Yüzlerce Seçenek

Loca Dizayn olarak otel, ofis, konut gibi farklı yaşam alanlarına uygun perdeler tasarlamaktayız. Bu alanlarda kullanıma uygun perdeler hazırlayarak sizlerin beğenisine sunmaktayız. Bunun yanında pek çok perde modelini de seçeneklerimiz arasında bulup sat

Dünya Standartlarında Kalite

Loca Dizayn olarak aksesuar, perdelik ve döşemelik kumaş, dar dokuma alanlarında dünya çapında kaliteli ürünler ortaya koymaktayız.